Macam biasalah….one a month memang akan pergi buat groceries shopping. Kalau monthly shopping, memang banyaklah beli. Selalu beli barang untuk sebulan atau sebulan setengah. Banyaklah kena beli. beras, minyak masak,toieteries blabla, lauk pauk, Sayur for 2 weeks. So semalam pergilah ke Tesco. Jauh tu..ke Tesco Extra yang dulu Macro tu kan. Sebabnya tak nak ke TEsco Puchong sebab berserabut ramai orang. Rimas ngan bebudak lagi.I kalau buat groceries, tak suka serabut dengan budak, lebih suka pergi tak bawak budak. Ye lah sorang nak rebut tolak trolley, sorang nak amik tu, sorang nak amik ni…. Awal-awal dah pesan, kena behave. tak behave, buang dalam tong sampah…..hahah kejamkan.
Best gak Tesco Extra ni, tak ramai orang sangat, tempat tak sempit, orang yang membeli pun berhemah bukan jenis main patah-patahkan sayur petola or timun, or petik buah anggur satu-satu. Ada tau perangai camtu. Geram je.
So amik 2 trolley, satu trolley makanan, satu trolley bukan makanan. Ngambik banyaklah gak,Biasalah… anak ramai and I memang suka barang cukup lengkap kat rumah malas nak ke kedai.
2 orang kena tolak trolley. Lagi 2 orang dok dalam trolley.
Letak trolley kat tengah tempat kosong, suruh Ashraff jaga adik-adik dia, while amik sayur and papa dia amik lauk-lauk. Jangan risau still boleh nampak dorang, suruh dorang buat-buat bising. Kena cepat sebab nak balik masak lunch lagikan.
Antara sebab suka ke Tesco sebab banyak jenis rempah ratus dan herba, and cheaper.
Pastu ke tempat kegemaran bebudak, cheese, kat sini ada jual on bulk, hamik kau cheese sekampit ada jual incase buat bisnes kan. Kejap je dalam tu sbb takde ramai orang sangat or mungkin tempat dia luas, pastu membayarlah… 2 trolley kena 450?????? Mahalnya barang sekarang. Just imagine dulu 5 tahun dulu beli barang 2 trolley paling banyak pun RM250-300 now, RM450 tu pun takde beli formula milk ke apa ke sebab Rayyan tak minum formula milk tak macam Ashraff and Afriena. Satu tin susu pun masa tu dah RM35-37 (friso) but now susu tu dah RM42-45. Bezakan harga dia. Mamypoko dulu beli RM29.90-RM35, Now dah RM46, RM42 paling murah. Cheese dulu satu pack RM6 now satu pack dah RM10, Bebudak ni kalau makan cheese dah macam makan nasi.And ikan??? Siakap dulu RM6 sekor pernah dapat beli siakap RM2.99 sekor, now kalau tak samapa RM12 sekor jangan harap. Ayam lagi lah. Dulu minyak masak mampu beli Sunflower oil but now minyak kelapa sawit je. Sib baik kat rumah ni bukan pengguna minyak tegar.Spaghetti dulu RM3.50 now almost RM5….
Pastu balik rumah kena mengemas barang..macam biasalah bagi tugas… Papanya kena siang ayam and ikan and pack kecik-kecik according to sekali masak punya saiz. And me , simpan barang-barang lain sambil masak.Whylah mahal sangat barang???? Tu pun beli sayur memurah je sbb nanti lagi 2 minggu ke Jusco cari sayur lagi.Macam tu routine setiap bulan.
Pukul 3.30 gaklah dapat makan nasi. Masak sayur sos tiram, Ikan Sardin and ayam goreng. Sempoi tapi sedap.